Bezpłatna wysyłka kurierem DPD już od 299,- pln !!! 

Jaki kolor folii natryskowej wybrać dla swojego samochodu?

Folie natryskowe stanowią jedną z najpopularniejszych i najbardziej efektownych alternatyw dla tradycyjnych prac lakierniczych. Pozwalają w szybki i nieinwazyjny sposób odmienić oraz ożywić kolor samochodu, w sposób całkowicie bezpieczny dla karoserii. Zastanawiasz się, jak dobrać wzór folii natryskowej do samochodu? Sprawdź, co kolor auta mówi o jego właścicielu!

plasti dip malowanie, jak wybrać i co oznacza kolor samochodu

Zmiana koloru auta folią natryskową

W odróżnieniu od tradycyjnych powłok lakierniczych folie natryskowe pozwalają uzyskiwać niestandardową kolorystykę auta, a kiedy dana barwa się znudzi – umożliwiają szybką zmianę bez ingerencji w strukturę karoserii. Jednocześnie, zmiana koloru auta za pomocą folii może obejmować zarówno całą powierzchnię pojazdu, jak i jego określone elementy, co pozwala tworzyć kreatywne i niespotykane zestawienia kolorystyczne. Przy ogromie możliwości, jakie daje koloryzacja auta folią natryskową, metoda ta jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje żadnych uszkodzeń lakieru, stąd jej popularność rosnąca w lawinowym tempie .

Co kolor samochodu mówi o właścicielu?

Jedna z brytyjskich firm wykonała badanie mające na celu ocenę preferencji użytkowników samochodów osobowych w odniesieniu do koloru posiadanych przez nich pojazdów. Wyniki badania okazały się niezwykle ciekawe i pozwoliły odpowiedzieć na pytanie, czy kolory samochodów mówią coś o właścicielach aut. Jak się okazało, barwa pojazdu pozwala nam wyrażać siebie oraz swój charakter, i tak:

  • osoby, które cenią sobie prestiż i chcą podkreślić swój status materialny, najczęściej wybierają auta w kolorze srebrnym,
  • kierowcy w czarnych autach uwielbiają okazywać swoją dominację wśród innych posiadaczy samochodów,
  • niebieskie auta wybierane są najchętniej przez ludzi o pogodnym i spokojnym usposobieniu,
  • ludzie z temperamentem stawiają na auta w kolorze czerwonym,
  • szary samochód to symbol stateczności i solidności,
  • ludzie niezależni, nielubiący podporządkowywać się schematom, chętnie sięgają po żółte auta,
  • osoby jeżdżące przepisowo i trzymające nerwy na wodzy, chętnie wybierają zielone samochody.

Nadal twierdzisz, że kolor samochodu nie ma znaczenia? Przecież on świadczy o Tobie! Powyższe wyniki badań pokazują, że nawet jeśli wielu z nas nie zwraca wprost uwagi na barwę auta, podświadomie i tak wybieramy kolory, które nawiązują do naszego charakteru.

Jaki kolor samochodu dla kobiety, jaki dla faceta?

Jeśli chodzi o kolor samochodu dla mężczyzny, kryteria doboru od lat pozostają niezmienne – faceci najchętniej wybierają czarne i srebrne auta, które symbolizują prestiż i podkreślają dominację. Co ciekawe, młodsi mężczyźni preferują odważne kolory, takie jak czerwień czy pomarańcz. Jeśli zaś chodzi o kolor samochodu dla kobiety, wielką popularnością cieszą się cieplejsze barwy: złoty, srebrny, wiśniowy czy beżowy, to zdecydowanie najchętniej wybierane kolory samochodów przez panie i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić w najbliższych latach.

Kliknij w kolor, który Cię interesuje!

FULLDIP_amarillo_mate0001.jpg
Sprawdź pozostałe kolory

Kolor auta wizytówką marki

Niektóre marki samochodowe z koloru swoich aut uczyniły swój znak rozpoznawczy. Doskonałym przykładem jest marka Ferrari, która słynie z produkcji szybkich, sportowych aut w intensywnej czerwieni. Co oznacza czerwony kolor samochodu? Oczywiście szybkość, gorący temperament, zamiłowanie do rywalizacji oraz nutę szaleństwa. Czy potrzeba lepszej rekomendacji dla czerwonego ferrari? Oczywiście, że nie. Innym przykładem przywiązania marki do koloru jest strategia firmy Lamborghini, która produkuje przede wszystkim auta w odcieniach żółtego i pomarańczowego.

Jak dobrać kolor do samochodu?

Jeśli nadal zastanawiasz się jak zmienić kolor samochodu, całego bądź tylko jakiegoś elementu (ostatnio bardzo modna jest zmiana koloru felg) i czy lepiej wybrać czarny, czy srebrny, skontaktuj się z nami! Gwarantujemy fachowe doradztwo oraz kompleksową usługę w aplikacji najwyższej jakości folii natryskowej Full Dip. Z nami zmienisz kolor swojego auta szybko i bezproblemowo, a uzyskany efekt z pewnością w pełni zaspokoi Twoje oczekiwania!

Śledź nas na Facebooku