Bezpłatna wysyłka kurierem DPD już od 299,- pln !!! 

Jak za pomocą folii natryskowej zmieniliśmy wygląd Audi A1?

Jeśli dotychczasowy kolor auta już Ci się znudził, chcesz uatrakcyjnić kolorystykę swojego samochodu, lub zamaskować ślady eksploatacyjne, możesz zdecydować się na zmianę koloru karoserii. Nie jesteś jednak skazany na tradycyjne zabiegi lakiernicze. Rozwiązaniem, które pozwoli w szybki, niedrogi i absolutnie spektakularny sposób odmienić wygląd Twojego pojazdu, jest aplikacja folii natryskowej.

malowanie samochodu plasti dip audi a1 guma folia natryskowa

Folia natryskowa – najważniejsze zalety

Wśród wielu zalet aplikacji powłoki natryskowej, warto wymienić:

  1. bogatą paletę dostępnych kolorów,

  2. praktycznie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o ich cieniowanie – pozwala to osiągać niesamowity efekt, niedostępny przy użyciu tradycyjnych zabiegów lakierniczych, czy podczas oklejania auta zwykłymi foliami,

  3. wydajność – już dwie 4-litrowe puszki w zupełności wystarczą do kilkukrotnego pokrycia (4-6 warstw) całego auta wraz z jego odpowiednim zabezpieczeniem.

Przybliżając zalety folii natryskowej, nie sposób nie wspomnieć też o łatwej aplikacji i równie prostym i bezproblemowym usuwaniu powłoki – bez ryzyka oderwania folii wraz z lakierem, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych folii klejonych.

Przeczytaj też: Guma w sprayu do samochodu - czy warto używać?

Jak wygląda malowanie folią natryskową

Sam proces nanoszenia powłoki natryskowej nie jest skomplikowany i można go wykonać we własnym zakresie. Oprócz folii natryskowej będzie potrzebny jeszcze elektryczny pistolet do malowania. Full Dip oferuje takie urządzenie pod nazwą Spray Gun FD650. Można też używać tradycyjnych urządzeń lakierniczych (Dysza 1.8mm ciśnienie 1.5 Bar) Druga opcja to zlecenie nałożenia powłoki specjalistycznemu warsztatowi lakierniczemu (Warto też sprawdzić czy mieli do czynienia wcześniej z tą technologią). W profesjonalnych warunkach i w rękach doświadczonego specjalisty, jakość i wygląd powłoki praktycznie nie różni się od tradycyjnego lakieru, zarówno w wersji matowej jak i z połyskiem. Przykładowe efekty zrealizowane przez specjalistę znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/plasticovering/

Natrysk folii bardzo przypomina tradycyjne lakierowanie. Warto jednak korzystać ze sprawdzonych urządzeń pochodzących od renomowanych producentów. Dodatkową zaletą natryskiwania folią jest fakt, że wszelkiego rodzaju niedociągnięcia i błędy można skutecznie zamaskować, gdyż folia natryskowa w przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów tworzy grubszą powłokę.

Przykładowa realizacja – Audi A1

Efekt aplikacji folii natryskowej może przerosnąć oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Przykładem jest nasza ostatnia realizacja – do warsztatu zawitało Audi A1.

Do realizacji projektu zostały użyte 2 puszki folii natryskowej Full Dip o pojemności 4 litrów kolor grafitowy GUN Metal. Taka ilość pozwoliła nam na wykonanie 6 warstw w celu zapewnienia optymalnej grubości powłoki. Przerwy pomiędzy aplikacją każdej kolejnej warstwy powłoki wynosiły 10 minut (w temperaturze 20st C).  Do nanoszenia folii użyty został elektryczny pistolet do malowania natryskowego Full Dip Spray Gun FD650 zaprojektowany specjalnie do aplikacji powłok natryskowych. Jego niekwestionowaną zaletą jest system optymalizujący wydajność – pistolet pozwala na ograniczenie strat powłoki natryskowej do absolutnego minimum, dzięki czemu sam proces nanoszenia folii staje się dużo bardziej ekonomiczny i pozwala osiągnąć ponadprzeciętny efekt.

Śledź nas na Facebooku